Надія Адаменко

За фахом – магістр філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Більш як 10 років викладаю у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова курси з методики навчання філософії у середній та вищій школі, працюючи доцентом кафедри філософії. Автор  наукових та методичних публікацій, у тому числі навчальних програм з навчання мисленнєвих навичок, розвитку критичного та креативного мислення дітей і підлітків.

Експерт з міжнародних програм «Філософія для дітей» (М.Ліпман), «Мистецтво запитування» (Оскар Бреніф’є), «Філософія свободи» (П.Фрейре) та інших, де філософія постає передусім як здатність до глибинного розмірковування про світ і орієнтації у ньому людини. Активно фасилітую на заняттях та тренінгах для учителів, методистів, викладачів, усіх зацікавлених у розвитку рефлексивної моделі освіти в Україні.

З 2014 року є ініціатором та співкоординатором проведення всеукраїнського етапу Міжнародної олімпіади з філософії для школярів у формі написання філософського есе. А також на базі Факультету філософської освіти і науки керую секцією «Філософія» Київської МАН для учнів м. Києва, практикуючи методику «Філософія для дітей». У школі бізнесу та розвитку для підлітків StartNow викладаю курс «Критичне та креативне мислення. Як писати есе».

Привітна, творча особистість, яка присвячує увесь свій вільний час для філософських діалогів зі школярами на теми, які формують самі діти. Переконана, що кожен учень бажає комунікації з однолітками і дорослим і має беззаперечне право бути почутим.