Презентація проекту “Креативний клас – креативне місто” для вчителів загальноосвітніх шкіл міста Києва

15 травня 2018 року відбулася презентація проекту Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) «Креативний клас – креативне місто» для вчителів загальноосвітніх шкіл міста Києва, організованому ГО «Молодіжний клуб Джура» спільно з Школою мислення і комунікацій PRAXIS НЦ «МАНУ», ГО «ПАЙДЕЯ».

Науковці, вчительство та громадськість зібралися на загальноміському Круглому столі з елементами тренінгу «Філософія та філософування в Новій українській школі» в межах
якого відбулася презентація проекту, щоб обговорити питання формування стратегії дій щодо здійснення наукових досліджень, розроблення та впровадження рекомендацій щодо
змісту та методів викладання, які ґрунтуються на філософії та філософуванні в межах широкого процесу реформування освіти відповідно до державної політики «Нова українська школа».

На думку організаторів проекту, поняття креативності має бути переглянуто кардинально і з необхідністю привнесено у новому змісті у креативні освітні простори «Креативний клас» міста Києва. Якщо не навчати підростаюче покоління як зробити креативність постійною частиною щоденного життя; як продукувати інновації та зробити їх системними; як запровадити культуру новаторства, то марно очікувати активності та відповідальності у творенні «Креативного міста» у майбутньому.

Вихідною точкою задуму проекту була діагностика проблемного питання, чому креативність треба повернути до шкільних класів. Головними причинами стали перенасичення
інформаційних знань у змісті освіти та проведення оціночних тестувань; стирання відмінностей між дітьми, урівнюючи їх у моделях та формах поведінки, культурній ідентифікації; нестача часу на саморозвиток та відпочинок; неефективність передачі знань від учителя до учнів, нехтуючи спільним навчанням в групах; відсутність належної проектно-дослідницької складової навчання, що виключає можливості інсайту та інновацій у школі.

Відповідно далі авторами проекту стало ініціювання освітньо-просвітницької програми «Креативний клас – Креативне місто» з метою вирішити виявлені проблеми та надати рекомендації вибраним класам щодо роботи механізму як, незважаючи на стандартизацію освіти, перетворити класи в креативні спільноти учнів вже сьогодні, а класи в креативні освітні простори під загальною назвою «Креативний клас».

Детальніше про результати Круглого столу у репортажі журналіста НЦ «МАНУ» Людмили Копко (джерело: офіційний сайт НЦ «МАНУ»)

Детальніше про результати Круглого столу у відео-репортажі НЦ «МАНУ»

Опубліковано admin-praxis

Залишити відповідь